ورزش ایروبیک و هر آنچه راجب ایروبیک باید بدانید

ورزش ایروبیک

وقتی صحبت از ایروبیک می‌شود منظور چیست ؟

می‌خواهم در همین ابتدای مقاله شما را از یک نکته مهم آگاه کنم 

وقتی صحبت از ایروبیک می‌شود دو منظور برداشت می‌شود.

  1. تمرینات هوازی ، شامل انجام حرکات متناوب با شدت پایین و زمان بالا که به اصطلاح به آن ایروبیک می‌گویند و معنای کلمه ایروبیک هم همین است یعنی تمرینات هوازی
  2. ورزش ایروبیک که بر روی موزیک اجرا می‌شود و شامل حرکات به هم پیوسته و متنوع می‌باشد .

پس در این مقاله سعی داریم به ورزش ایروبیک بپردازیم و نه تمرینات هوازی ، پس با ادامه‌ی مقاله همراه ما باشید .

ایروبیک ورزشی شاد همراه با موسیقی و چربی‌سوزی فراوان

ایروبیک یک ورزش جذاب است و از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که باعث افزایش روحیه، ایجاد تندرستی، جلوگیری از بیماری‌های قلبی و اضافه وزن می‌شود.

آشنایی با ایروبیک

ایروبیک یک ورزشی پر انرژی است که با موسیقی اجرا می‌شود. در حرکات ایروبیک عضلات مختلف بدن با انجام یک سری حرکات موزون درگیر خواهند شد.

مدت زمان تمرینات ایروبیک

مدت زمان انجام حرکات ایروبیک در یک جلسه تمرینی ۴۵ تا ۶۰ دقیقه است و پیشنهاد می‌شود برای تاثیر بهتر در چربی‌سوزی، تمرینات ایروبیک را سه جلسه در هفته انجام دهید.

فواید ایروبیک

افزایش استقامت بدن

چربی‌سوزی و کاهش وزن

بهبود عملکرد قلب و عروق کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی کاهش ابتلا به فشار خون بالا افزایش مفید HDL یا کلسترول کنترل بهتر قند خون مدیریت کردن وزن بهبود عملکرد ریه کاهش میزان ضربان قلب در حالت استراحت کاهش ابتلا به دیابت نوع دوم افزایش سطح سروتونین که باعث تحرک مغز به ترشح اندورفین می‌شود. این هورمون سبب افزایش روحیه و خوشحالی طبیعی در فرد شده و هرگونه استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد

معایب ایروبیک

 

انواع ایروبیک

ایروبیک کودکان

ایروبیک می تواند انرژی بچه را فوق العاده افزایش دهد و با نشاط کند و اعتماد به نفس او را هم زیاد میکند بنابراین فواید آیروبیک را بخوانید تا اهمیت آن را دربچه ها بدانید.

اهمیت  ایروبیک برای کودکان و نوجوانان:
ایروبیک  فعالیت های فیزیکی  است که از طریق آن فرد می تواند مقدار زیاد  انرژی مصرف کند. با سرعت سریع همراه با موسیقی است هم سرگرم کننده و هم هیجان انگیز است. در همان زمان، ایروبیک  قابل انعطاف است. در مورد بچه ها، ایروبیک حس اعتماد به نفس را بالا می برد.

مزایای ایروبیک برای کودکان و نوجوانان:

۱. ایروبیک  با چاقی مبارزه میکند:
وقتی بچه ها تمرین ایروبیک میکنند،  تمایل به سوزاندن کالری دارند. ایروبیک  حتی  از چاقی پیشگیری میکند. چاقی مشکل بسیاری از کودکان به دلیل شیوه زندگی کم تحرک است.چون کودکان بیشتر وقت خود را صرف نشستن در مقابل تلویزیون، رایانه و مطالعه با عدم فعالیت بدنی هستند. تمرین ایروبیک به آنها ورزش تناسب اندام است و آنها را فعال میکند.

۲.  اعتماد به نفس:
کودکانی که تمرین ایروبیک انجام میدهند یک حس بهتردارند. این باعث می شود آنها  قوی باشند و از قابلیت های خود آگاه باشند . دیدگاه این کودکان با بقیه متفاوت است.

 
۳. بهبود در مهارتها:
کودکانی  که تمرین ایروبیک انجام میدهند توانایی تمرکز بهتر و بیشتر نسبت به انجام تکالیف خود دارند. در نتیجه، این کودکان  نمرات بالاتر دارند.در واقع، تحقیقات نشان داده است که کودکانی که تمرین ایروبیک انجام میدهند فرآیندهای ذهنی بالاتر در نتیجه مهارت های شناختی بهتر دارند.

۴. ایجاد ایمنی:
به غیر از فواید سلامتی روحی و روانی، ایروبیک نیز در ایجاد ایمنی ز کودکان با ساخت بدن  قوی  کمک می کند. ایمنی در کودکان توانایی مبارزه با بیماری  است و از این رو، کودکان به ندرت به بیماری حتی بیماری های جزیی مانند سرماخوردگی و سرفه مبتلا می شوند.

۵. بهبودگردش خون:
با توجه به میزان فعالیت بدنی ، زمانی که کودکان تمرین ایروبیک انجام میدهند،  خون جریان بهتری در سرتاسر بدن دارند. این به اکسیژن رسانی  به همه قسمت های بدن کمک میکند. بنابراین  سلول های بدن انرژی بیشتردارند.

  
۶. سم زدایی:
تمرین ایروبیک  عرق بوجود می آورد، که از طریق آن سموم و مواد شیمیایی مضر از بدن بیرون می آیند. این فرایند باعث میشود از بدن کودکان مواد مضر خارج شود.

۷. خواب بهتر:
کودکانی که تمرین ایروبیک  انجام می دهند به افسردگی مبتلا نمی شوند یا استرس به سراغشان نمی آید و در نتیجه در داخل و خارج از مدرسه  فعال تر هستند. علاوه بر این، خواب خوبی هم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.